La Kavárna

La Kavárna vznikla 17. 11. 2011 na místě bývalého obchodu německé modistky. Členitý prostor bývalého salonu disponuje kapacitou 40 míst. Naším zájmem je umožnění kultivované konzumace kvalitních nápojů (čerstvě pražená káva od Mamacoffee - Peru, Honduras, Kostarika aj. nebo francouzská vína) a pokrmů v příjemném nekuřáckém prostředí. Dbáme na kvalitu nabízených produktů a snažíme se v maximální míře využívat výrobky od místních dodavatelů. V naší kavárně tak můžete ochutnat např. netradiční druhy piv z varndsdorfského pivovaru Kocour, 100% mošty z Křižan nebo originální zákusky ze sezónních surovin.

 

Kávu vám kvalitně připraví naše baristky:

 

Jitka Pavlidisová

Zuzana Hochmalová

Zuzana Štolbová

 

Zároveň máme ambice vytvořit novou kulturní platformu, která by navázala na trochu upozadněnou kulturní tradici města Jablonce nad Nisou.

Jako příklad našich aktivit bychom mohli uvést dva ročníky "Designmarketu", který umožnil mladým tvůrcům prezentaci jejich prací nebo dobročinná akce - malý bazar, jehož výtěžek byl odevzdán útulku pro opuštěná zvířata.

Dále se snažíme spolupracovat s pražskou aktivitou "Do práce na kole!" nebo akcemi na podporu veřejného prostoru "Zažít město jinak".

 

Jsme otevřeni jakýmkoli záměrům a aktivitám jdoucím ruku v ruce s naším konceptem.

 

Za La Kavárnu

Eliška Šídová